Zdrowie i estetyka okolic intymnych u kobiet. O czym musisz pamiętać?

0
699
Zdrowie i estetyka okolic intymnych u kobiet

Damskie okolice intymne wymagają odpowiedniego traktowania. Właśnie dlatego każda kobieta powinna pamiętać o paru ważnych poradach, które pomogą jej w dbałości o swoje zdrowie oraz estetykę.

Codzienna higiena – jak zadbać o okolice intymne?

Właściwa pielęgnacja okolic intymnych ma bardzo duże znaczenie dla każdej kobiety. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom, a także technikom oczyszczania okolic intymnych można zredukować ryzyko pojawienia się infekcji i zadbać o codzienną świeżość.

Zasady codziennej pielęgnacji kobiecych okolic intymnych:

  • Stosuj delikatne kosmetyki bez silnych detergentów – wybieraj kosmetyki naturalne, ekologiczne, mające dobre opinie, które nie powodują podrażnień. Przetestuj różne z nich, aby wybrać ten najlepszy dla siebie.
  • Myj okolice intymne w odpowiednim kierunku – czynności higieniczne należy wykonywać z kierunku od pochwy do odbytu, aby ograniczyć przedostawanie się bakterii w okolice intymne.
  • Systematycznie zmieniaj środki higieniczne – podpaski, tampony, kubeczki menstruacyjne – w przypadku kubeczka pamiętaj też o jego czyszczeniu.

Również w celu zredukowania ryzyka podrażnień należy pamiętać o noszeniu przewiewnej bielizny, na przykład wykonanej z naturalnej bawełny.

Wiele porad dotyczących wyboru kosmetyków do pielęgnacji okolic intymnych oraz całego ciała znajdziesz na: www.ekologicznadziewczyna.pl.

Systematyczne wizyty u ginekologa – jak często chodzić na badanie?

Aby zadbać o zdrowie intymne, należy pamiętać też o systematycznym chodzeniu na badania do gabinetu ginekologicznego. Podczas kontroli lekarz może sprawdzić stan narządów płciowych i zalecić ewentualną diagnostykę i leczenie.

Najlepiej na badanie ginekologiczne chodzić raz na 6 miesięcy lub w innym wyznaczonym terminie. Kobiety powinny pamiętać też o systematycznym wykonywaniu badania cytologicznego – jest ono prowadzone w kierunku wykrywania zmian nowotworowych szyjki macicy. Lekarz może zalecić także wykonanie wymazu wtedy, gdy podejrzewa infekcję intymną, na przykład wywołaną przez bakterie, grzyby.

Kobiety mogą korzystać z wizyt u lekarzy ginekologów zarówno w ramach ubezpieczenia NFZ, jak i prywatnie. Warto poświęcić czas na wybranie dobrego lekarza, który cieszy się pozytywnymi opiniami i będzie mógł zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.

Ginekologia estetyczna – kiedy warto skorzystać z zabiegu?

Ginekologia nie koncentruje się tylko na zdrowiu intymnym, ale również na estetyce tych okolic. Ginekologia estetyczna to nowy dział tej dziedziny, który skupia się na wyglądzie warg sromowych, a także na komforcie kobiet. Zabiegi tego typu prowadzone są w prywatnych gabinetach ginekologicznych oraz chirurgii plastycznej.

Najczęściej prowadzonym zabiegiem ginekologii estetycznej jest labioplastykaplastyka warg sromowych. To procedura, która polega na poprawie wyglądu warg sromowych mniejszych i większych.

Wskazania do labioplastyki to:

  • przerośnięte wargi sromowe
  • asymetria warg sromowych
  • zdeformowane wargi sromowe
  • dyskomfort, ból związany z anatomią okolic intymnych

Zabieg plastyki warg sromowych jest prowadzony różnymi metodami. Zaliczają się do nich labioplastyka laserowa oraz labioplastyka chirurgiczna. Pierwsza z nich cechuje się mniejszą inwazyjnością, a także szybkim przebiegiem procedury. Minimalizuje również skutki uboczne i przyspiesza rekonwalescencję. Z kolei metody chirurgiczne są bardziej zaawansowane, lecz dają najlepsze efekty wtedy, gdy konieczne jest dokonanie znacznych zmian w wyglądzie warg sromowych.

Ginekologia estetyczna pozwala dzięki temu nie tylko na poprawę wyglądu okolic intymnych, ale także na zmniejszenie dyskomfortu i poprawę codziennej wygody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here