Jak produktywnie wykorzystać czas wolny podczas lockdownu?

0
933
angielski

Pandemia zaskoczyła cały świat, a narzucone przez nią ograniczenia zmusiły do pozostania w domu. W czasie, gdy wszyscy nieco zwolniliśmy w codziennym biegu, zaczęły pojawiać się pomysły na efektywne wykorzystanie wolnego czasu. Podsuwane pomysły dotyczyły m.in. nauki języków obcych. To możliwe nawet w czasie lockdownu, ponieważ wiele szkół uruchomiło kursy internetowe.

Nauka języka obcego – e-learning

Praca zdalna to oszczędność czasu, który do tej pory traciłeś na dojazdy do biura. Redukcje etatów mogą się okazać szansą na poszerzenie kompetencji, podszlifowanie CV i dodanie do niego nowych umiejętności. Warto dobrze wykorzystać lockdown, izolację lub kwarantannę i zdecydować się na rozpoczęcie kursu angielskiego online. Lincoln to szkoła, która oferuje wygodne zajęcia internetowe organizowane w formie e-learningu. Polegają one na prowadzeniu rozmów z doświadczonymi lektorami i native speakerami, co ma na celu:

  • przełamanie barier w mówieniu,
  • poprawienie płynności wypowiedzi,
  • wyeliminowanie błędów,
  • poszerzenie słownictwa.

Nadrabianie książek i filmów

To zajęcie, które wiele osób wybiera najchętniej w czasie wolnym. Nie inaczej jest w okresie lockdown’u, kiedy to chcemy nadrobić książkowe i filmowe zaległości. Jednak, co to ma wspólnego z produktywnością? Okazuje się, że nawet z pozoru tak banalna czynność, jak czytanie czy oglądanie może być wartościową nauką. Wystarczy, że w serialu wyłączysz głos lektora, a zostawisz napisy. To pozwoli Ci na osłuchanie z akcentem i wychwycenie nowych zwrotów oraz rozbudowanie słownictwa. Czytanie książek w oryginalne (nawet tych, które już znasz) odkryje przed Tobą nieznane dotąd meandry języka. Pozwoli wychwytywać sens zdań z kontekstu i uczuć się na zasadzie powtarzania.

Planowanie podróży

Lockdown to duże ograniczenia w podróżowaniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś wspominał przeszłe wyprawy i planował kolejne. Tym razem w swoich projektach uwzględnij nie tylko trasy, jakie pokonasz, i miejsca, które odwiedzisz, ale też zacznij naukę podstawowych zwrotów. Dzięki temu bez żadnych trudności zamówisz kawę we włoskiej kafejce czy zapytasz o drogę w Barcelonie.

Lockdown to czas ograniczeń, ale też wielu nowych możliwości. Wykorzystaj go na naukę języków obcych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here