Operacyjne sposoby zmniejszania żołądka – czy i jak pomagają zmniejszyć masę ciała?

0
527
Operacyjne sposoby zmniejszania żołądka

Zmaganie się z nadwagą jest dla wielu osób problemem nie do przeskoczenia. Bardzo często nie da się zmniejszyć wagi samą dietą lub ćwiczeniami. Niejednokrotnie, lekarze i specjaliści polecają zmniejszenie żołądka za pomocą chirurgii. Na czym polega ten zabieg i w jaki sposób operacja faktycznie pomaga zmniejszyć masę ciała?

Jakie są sposoby zmniejszania żołądka?

Zbyt duży żołądek powoduje, że przyjmujemy jedzenie w nadmiernych ilościach. Skutkuje to otyłością. Naturalnie duży lub rozciągnięty w procesie przeciążenia żołądek może być przyczyną ogromnej ilości problemów. Aby im zapobiec, warto zdecydować się na zabieg pomniejszania żołądka. Ważne jest tutaj, aby wybrać klinikę, która będzie miała doświadczenie w tego typu zabiegach. Zmniejszanie żołądka z pomocą miejsc jak clinicforyou.pl jest dobrym pomysłem – profesjonalna ekipa odpowie przed zabiegiem na wszystkie Twoje pytania.

Istnieją zasadniczo trzy sposoby zmniejszania żołądka mankietowa resekcja żołądka, bypass żołądkowy oraz balon wewnętrzżołądkowy. Resekcja mankietowa to inaczej operacja, która polega na realnym wycięciu części żołądka i zaszyciu go  z powrotem. Bypass to natomiast obręcz, która ściska żołądek. Bypassy ogą być wprowadzane do organizmu na stałe, mogą także być zdejmowane po jakimś czasie. Natomiast balon to ciało obce wprowadzane do wewnątrz żołądka, mający dać uczucie sytości i ograniczyć ilość spożywanych pokarmów.

Czy operacja żołądka pomoże zmniejszyć masę ciała?

Wszystkie wymienione powyżej sposoby na zmniejszanie żołądka mają swoje zastosowanie i dają dobre efekty. Nie wszystkie można jednak stosować w każdym przypadku – redukcja wagi za pomocą balona wewnątrzżołądkowego jest rozwiązaniem, jeśli Twoje problemy z wagą nie są duże, zabieg ten nie zmniejsza bowiem objętości samego żołądka.

Wiele osób decyduje się na zmniejszanie żołądka operacyjnie. Trzeba przyznać, że taki sposób daje dobre efekty, jednak warto wiedzieć, że po zabiegu świat nie będzie już taki sam, i tym bardziej trzeba będzie uważać na dietę. Wskazania powinniśmy dostać od lekarzy prowadzących, warto jednak wiedzieć mniej więcej, na co powinniśmy się przygotować.

Jaka dieta po operacji żołądka?

Zarówno przed operacją żołądka, jak i po, powinniśmy stosować specjalną dietę. Na kilka dni przed zabiegiem powinno się przejść na dietę płynną oraz pamiętać o wspomaganiu flory jelitowej za pomocą różnego rodzaju przetworów mlecznych (jogurtów, kefirów). Podobną dietę powinniśmy stosować już po zabiegu. Powrót do „normalnej” kuchni potrwa wiele tygodni, i nawet po rekonwalescencji powinniśmy pamiętać o tym, aby nie obciążać żołądka ciężkim, smażonym jedzeniem. W pierwszych dniach należy więc przede wszystkim spożywać zupy warzywne i produkty mleczne; później, stopniowo można włączać w dietę gotowane warzywa, ryż czy chude mięso. Nie powinniśmy także przesadzać z przyprawami. Dokładną dietę wskaże jednak specjalista wykonujący zabieg lub dietetyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here