Czym jest implantologia?

0
740

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się implantologia. Jest to nieustannie rozwijająca się nauka, która umożliwia odtworzenie zębów. Czasami tracimy zęby w wyniku uszkodzeń lub urazów. Przyczyną może być również niewłaściwa higiena jamy ustnej. Niestety nie wszyscy pamiętają o tym, żeby myć zęby po każdym posiłku. Nieleczona próchnica często prowadzi do utraty zębów, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Jednak, gdy już jest za późno to pomóc mogą tylko implanty zębowe.

Popularność implantów

Implanty są obecnie bardzo popularne, a do tego dostępne dla wszystkich. Ceny zabiegów implantologicznych nie są już tak wysokie jak kiedyś, dlatego większość pacjentów może sobie pozwolić na tego typu wydatek. Jeżeli jesteś zainteresowany implantami to warto odwiedzić stronę Piosik Stomatologia, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Coraz więcej pacjentów przekonuje się do implantów stomatologicznych, ponieważ jest to szansa na piękny uśmiech. Należy pamiętać, że implant to sztuczny korzeń zęba, który jest zazwyczaj wykonany z tytanu. Zastępuje on korzeń naturalny, który został utracony lub usunięty. Dzięki niemu na miejscu utraconego zęba można umocować nową koronę zębową. Implant zębowy umieszcza się poprzez wkręcenie w kości wyrostka zębowego. Korona sztucznego zęba powinna być zbliżona pod względem kolorystycznym do reszty zębów. Chodzi przede wszystkim o to, żeby jak najbardziej zminimalizować widoczność ubytku. Należy pamiętać, że implanty stomatologiczne zastępują nie tylko pojedyncze zęby, ale również całe łuki zębowe. Na rynku dostępne są różne rodzaje implantów stomatologicznych, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Które implanty są najlepsze?

Implanty tytanowe są zdecydowanie najpopularniejsze i najdłużej stosowane. Estetyka jest jednak poważną wadą implantów tytanowych. Oczywiście implant nie powinien być widoczny, ale czasami dochodzi do odsłonięcia szyjek zębowych, w których jest on umieszczony. Warto jednak pamiętać, że implanty tytanowe są bardzo wytrzymałe. U większości pacjentów mogą być stosowane bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Pacjentom, którym nie udało się uratować zęba pozostaje tylko leczenie implantologiczne. Implant zachowuje się podobnie jak naturalny ząb, dlatego nie sprawia żadnych problemów podczas gryzienia. Implant dentystyczne to inaczej wszczep i jest umieszczany w kości pacjenta na stałe. Później korona protetyczna jest na nim osadzana. Jest to wygodne rozwiązanie dla pacjenta, ponieważ nie trzeba opracowywać sąsiednich zębów. Na skutek pewnego procesu implant staje się częścią kości. Postęp technologiczny poszedł mocno do przodu, dlatego obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej byśmy nawet nie pomyśleli. Obecnie jesteśmy w stanie stworzyć unikalne implanty zębowe, które wyglądają dokładnie tak samo, jak normalne zęby. W implantologii stosuje się implanty lekkie i wytrzymałe, które wyprodukowane są z tytanu biokompatybilnego. Takie implanty są później testowane w dogłębnych oraz szczegółowych badaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here