Endodoncja mikroskopowa w Łodzi

0
578
Endodoncja mikroskopowa w Łodzi

Leczenie endodontyczne, potocznie znane jako leczenie kanałowe, jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym i jest on przeprowadzany, gdy długo nieleczona próchnica doprowadzi do zapalenia miazgi zęba. Współczesna endodoncja daje sporo możliwości leczenia kanałowego zębów skazanych na usunięcie. Zabieg ten polega dokładnym oczyszczeniu kanałów zainfekowanej miazgi przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Miazga jest silnie unerwioną tkanką, zawierającą naczynia krwionośne i limfatyczne, komórki oraz nerwy, która wypełnia komorę zęba. Po oczyszczeniu kanały wypełnia się płynną gutaperką, czyli materiałem naturalnego pochodzenia. Gutaperka pozyskiwana jest najczęściej z soku drzewa gutaperkowca, a także ze zwięźli kulistej. Takie działanie ma na celu ochronę zęba przed usunięciem, tym samym znacząco przedłużając jego żywotność.

Przebieg leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu składa się z kilku etapów. Zanim pacjent usiądzie na fotelu stomatologicznym wykonywane są dokładne zdjęcia RTG chorego zęba. Następnie przeprowadza się badanie zewnątrz- i wewnątrzustne. Najbardziej czasochłonnym etapem jest precyzyjna lokalizacja wszystkich kanałów danego zęba, jednocześnie to kluczowy etap pod względem dalszego leczenia. Kolejnym krokiem jest podanie pacjentowi znieczulenia, które gwarantuje bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Następnym etapem jest usunięcie chorobowo zmienionej miazgi, dokładne zdezynfekowanie wszystkich kanałów zęba na całej ich długości i wypełnienie gutaperką, po czym szczelnie zamyka się kanały zębowe. Ostatnim etapem leczenia endodontycznego jest odbudowa korony zęba.

Endodoncja mikroskopowa w Łodzi

Klinika Neo Dentica oferuje leczenie kanałowe na najwyższym poziomie. Klinika wykorzystuje najnowsze technologie. Gabinety kliniki są wyposażone z najnowocześniejsze mikroskopy firmy Seliga z torem wizyjnym, umożliwiające przekazywanie obrazu bezpośrednio na monitor, w czasie rzeczywistym, a także archiwizowany na karty pamięci. Ponadto lekarze pracujący w Neo Dentica dysponują obszerną wiedzą, jak i ogromnym doświadczeniem. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/endodoncja-mikroskopowa/.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Kanały zębowe charakteryzują się wąskim przekrojem, zakrzywionym kształtem oraz występowaniem licznych rozgałęzień od kanałów głównych, co jest utrudnieniem dla przeprowadzenia leczenia endodontycznego. Wykorzystywany w leczeniu kanałowym mikroskop umożliwia dentyście dotarcie do wszelkich zakamarków kanałów, przez powiększenie obrazu endodontycznego pola zabiegowego, co jest znacznym ułatwieniem pracy lekarza. Leczenie kanałowe Łódź pod mikroskopem umożliwia odnalezienie wszystkich, nawet nietypowo zlokalizowanych ujść kanałów, a także perfekcyjne opracowanie i wypełnienie zarówno zakrzywionych, jak i bardzo wąskich kanałów. Umożliwia również znalezienie i wyjęcie złamanych narzędzi w kanałach, a także wyjęcie starego wypełnienia z całej długości kanałów podczas powtórnego leczenia kanałowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here