Wolumetria pomocą dla Twojej skóry

0
697
Wolumetria pomocą dla Twojej skóry

Każdy z nas niezależnie od płci czy wieku pragnie wyglądać młodo i atrakcyjnie. Nic dziwnego, żyjemy w świecie, w którym liczy się wygląd. Bardzo często od naszej prezencji zależą sukcesy oraz satysfakcjonujące życie. Właśnie dlatego gabinety medycyny estetycznej cieszą się takim powodzeniem. Oferują one liczne zabiegi, które mają na celu odzyskanie zdrowego i promiennego wyglądu – wśród nich, bardzo popularne są wszelkie terapie odmładzające. Na jakie zabiegi warto się zdecydować w konkretnym wieku?

Skóra u kobiet po 30 – jakie ma wymagania?

Przekroczenie 30 lat to bardzo ważny okres w życiu kobiet i mężczyzn – w tym czasie w organizmie na dobre rozpoczynają się już procesy starzenia organizmu. Obniżenie poziom niektórych hormonów wpływa na zmniejszenie się zdolności skóry do regeneracji. W efekcie dochodzi do utraty jej jędrności i elastyczności. Na twarzy mogą pojawiać się pierwsze zmarszczki – szczególnie w okolicach ust oraz nosa. Widoczne stają się też popękane naczynka czy przebarwienia. Na jakie zabiegi warto postawić w tym wieku, aby przywrócić skórze promienny wygląd oraz opóźnić oznaki starzenia się skóry? Doskonałym rozwiązaniem będzie mezoterapia mikroigłowa. Jest to zabieg, który polega na wykonaniu wielu drobnych iniekcji, w czasie których aplikuje się pod skórę substancje aktywne bogate w witaminy, minerały, peptydy czy antyoksydanty.

Jak dbać o skórę po 40 roku życia?

Skórę po ukończeniu 40 roku życia nazywa się już dojrzałą. Wymaga zatem starannie dobranej, intensywnej pielęgnacji, której celem jest spłycenie coraz większej ilości zmarszczek. Warto dostarczać skórze cennych składników odżywczych oraz dbać o jej odpowiedni stopień nawilżenia. Problemy, które pojawiają się na skórze niemal każdej osoby w wieku 40 lat to utrata jędrności skóry, bruzdy nosowo-wargowe oraz osłabiony owal twarzy. Przyczyną takiego stanu jest zanikanie włókien kolagenowych oraz zmniejszanie się poziomu elastyny. Osłabieniu ulega też płaszcz wodno-lipidowy oraz pojawiają się przebarwienia. Na jakie zabiegi warto się zdecydować na tym etapie życia? Między innymi na peeling chemiczny z użyciem kwasów. Jego zadaniem jest głębokie oczyszczanie skóry oraz delikatnie jej złuszczanie, dzięki czemu cera jest gładka i miękka. Innym zabiegiem jest wolumetria twarzy Warszawa – polega ona na modelowaniu konturów twarzy za pomocą iniekcji z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to nieinwazyjna metoda, która pozwala uzyskać doskonałe efekty – przyczynia się do zwiększenia gęstości skóry, wyostrzenia rysów twarzy oraz wygładzenia nawet głębokich zmarszczek i bruzd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here