Przeszczep włosów metodą FUE – niezbędne informacje

0
180
Przeszczep włosów metodą FUE

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE skierowany jest do kobiet oraz do mężczyzn. Z okolicy potylicznej pobiera się drobne fragmenty skóry głowy. To tam właśnie znaleźć można drobne meszki włosowe. FUE to jedna z najpopularniejszych metod, która nie powoduje wystąpienia blizn.

Przeszczep włosów metodą FUE

Na przeszczep włosów decyduje się coraz większa ilość osób, które do tej pory miały problem z włosami. Wchodząc na przeszczczepywlosow.pl można przekonać się, że do wykonania zabiegu przeszczepu włosów można doprowadzić teraz z łatwością.

FUE, czyli Follicular Unit Extraction, to bezpieczny zabieg, który polega na pobraniu mieszków włosowych od samego pacjenta. Osoba prowadząca zabieg będzie przeszczepiała je w inne miejsce. Nie trzeba obawiać się użycia skalpela. W trakcie transplantacji włosów nie dochodzi do żadnej ingerencji chirurgicznej. Mieszki włosowe pobierane są razem z tkanką skóry. Całość umieszcza się na ogół z przodu lub z tyłu głowy. Lekarz wybiera takie miejsca, gdzie tych włosów faktycznie jest mało lub też nie ma ich w ogóle. Pomimo tego, że dochodzi do przeszczepu, odrastające włosy są mocne i trwałe.

Bezbolesna metoda przeszczepu włosów

Przy pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych nie trzeba obawiać się żadnego bólu. W trakcie zabiegu pacjent znajduje się w znieczuleniu miejscowym. Owszem, można czuć dotyk osób prowadzących, ale na tym się to właśnie skończy. W trakcie zabiegu transplantacji włosów w miejscu, które nazywane jest dawczym, dokonuje się golenia na długość ok. 1 mm. Pomimo tego, że ma się do czynienia z zabiegiem, jest on przeprowadzany na sali operacyjnej, gdzie każdy dba o utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Precyzję i dokładność są w stanie zapewnić specjaliści, którzy na co dzień zajmują się nie tylko przeszczepem włosów, ale także zabiegami z zakresu mikrochirurgii.

Co po przeszczepie włosów?

Po wykonanym zabiegu, jeszcze tego samego dnia będzie można udać się do domu. Na ogół jednak, osoba prowadząca zaleca jeszcze kilkugodzinny pobyt w klinice. Tak, aby móc kontrolować czy nie ma się do czynienia z jakimikolwiek nieprawidłowościami. Udając się do domu, na głowę można założyć luźne nakrycie głowy. Nie ma mowy o ściśle przylegających czapkach.

Do pracy będzie można wrócić już następnego dnia. Jednak głowa będzie „dochodzić do siebie” jeszcze przez około tydzień. Na pewno należy trzymać się ścisłych zaleceń lekarza prowadzącego, który wskaże co należy robić oraz jakich preparatów należy używać. Na głowie, w miejscu dawczym, pojawić się mogą delikatne strupki, jednak te będą samodzielne odpadać po kilku dniach. W tym też miejscu lekarz na pewno założy opatrunek, który może wywierać lekki ucisk. Nie będzie on jednak powodował dyskomfortu.

Przeszczepione włosy – kto powinien zdecydować się na zabieg?

Skuteczność przeszczepu włosów FUE została udowodniona już dawno temu. Jest to zabieg mało inwazyjny, którego celem jest zoptymalizowanie wzrostu włosów. Wśród wskazań do tego zabiegu można wymienić:

  • blizny skóry owłosionej,
  • łysienie pozapalne w fazie remisji,
  • łysienie androgenowe u mężczyzn i kobiet,
  • łysienie pourazowe,
  • korekta brwi,
  • korekta owłosienia okolicy łonowej.

Warto również zapoznać się z listą przeciwwskazań, kiedy taki zabieg nie może zostać wykonany.

Ile kosztuje przeszczep włosów? Jest to zabieg, którego cena wahać może się od 5 do nawet 40 tysięcy złotych. Po wykonanym zabiegu należy pamiętać o tym, aby spać z lekko uniesioną głową. Przeszczepione mieszki włosowe pozostają w ten sposób w skórze głowy, dzięki czemu będą z nich wyrastać nowe, silne włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here