Jaki telefon dla seniora?

0
663
Jaki telefon dla seniora

Chciałbyś miał stały kontakt z Twoimi rodzicami lub dziadkami w podeszłym wieku? Najprostszym sposobem na to jest podarowanie im telefonu komórkowego. Mimo, że branża elektroniczna cały czas się rozwija i dostępne są coraz to nowsze technologie, producenci telefonów w dalszym ciągu mają na względzie seniorów i umieszczają w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli dedykowanych dla osób w starszym wieku. Chciałabyś kupić taki telefon dla bliskiej Ci osoby i zastanawiasz się, czym powinien się wyróżniać, aby był łatwy w użytkowaniu? Oto kilka praktycznych porad.

Telefon dla seniora – jak wybrać?

Współczesne smartfony mają do zaoferowania swoim użytkownikom mnóstwo interesujących funkcji – chociaż dla większości osób są one bardzo praktyczne, a nawet nie wyobrażamy sobie nich funkcjonowania, to telefon dla seniora powinien wyróżniać się prostotą. Nadmiar dodatkowych opcji mógłby jedynie utrudnić starszej osobie odnalezienie tego, co dla niej jest najważniejsze, czyli możliwości komunikowania się ze swoimi bliskimi. Urządzenie takie powinno więc być jak najprostsze, dobrze, jeżeli posiada dużą, najlepiej nie dotykową klawiaturę oraz czytelny wyświetlacz. Ważną funkcją, które zawierają telefony komórkowe dla seniorów jest przycisk SOS. Wystarczy go przytrzymać, aby nawiązać połączenie pod ustalony wcześniej numer lub wysłać określona wiadomość. To funkcja, która jest w stanie nawet ocalić życie starszej osoby, która nagle źle się poczuje lub grozi jej jakieś niebezpieczeństwo. Mile widziana jest też dobra bateria oraz wbudowane funkcje takie jak radio i latarka. Oczywiście telefon komórkowy powinien posiadać solidny głośnik, czytnik kart SD oraz łączność z Bluetooth.

Idealny smartfon dla seniora

Z wymienionych wyżej funkcji chyba najważniejszą jest duża, fizyczna klawiatura – jest to ważne, ponieważ, seniorzy często mają problemy ze wzrokiem, a ich ręce potrafią się trzęść. Trafienie wtedy w odpowiedni fragment na dotykowej klawiaturze może okazać się wręcz niemożliwe. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś kupił iPhone X cena używany dla bliskiej Ci osoby lub inny nowoczesny smartfon – jednak najwięcej zależy od samopoczucia seniora i jego możliwości. Na komfort użytkowania danego sprzętu ma również wpływ wyświetlacz – powinien być duży oraz czytelny, najlepiej bardziej kontrastowy. Dobrze, jeżeli jego interfejs jest nieco uproszczony, bez zbędnych dodatków. Oprócz przycisku SOS telefon powinien posiadać blokadę klawiatury. Jeśli chodzi o ładowanie urządzenia, praktycznym rozwiązaniem jest podstawka ładująca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here