Przeznaczone dla niepełnosprawnych podnośniki automatyczne pełnią bardzo ważną rolę w wielu placówkach medycznych: ich zadaniem jest ułatwienie pacjentowi wykonania codziennych czynności, bez jednoczesnego narażania personelu na kontuzje pleców. Maszyny tego typu zapewniają również większą swobodę i zachowanie poczucia godności osobom, które z nich korzystają. W jaki sposób wybrać najlepszy podnośnik dla osób niepełnosprawnych?
- Podnośnik jezdny dla niepełnosprawnych – czym jest?
- Nie tylko w ośrodkach rehabilitacyjnych – gdzie stosuje się podnośniki?
- Podnośniki dla osób niepełnosprawnych – jak wybrać najlepszą opcję?
Podnośnik jezdny dla niepełnosprawnych – czym jest?
Osoby o ograniczonej mobilności, na przykład wykorzystujące na co dzień wózek inwalidzki, zwykle mają duży problem z samodzielnym wykonaniem wielu codziennych czynności. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeżeli nie mamy władzy w większej części ciała, niż tylko nogi. Dla takich osób, aby ułatwić im podstawowe zadania, jak na przykład kąpiel czy położenie się do łóżka, bardzo często stosuje się podnośnik elektryczny. Umożliwia on bezpieczne podniesienie pacjenta bez jednoczesnego nadwerężania opiekujących się nim pielęgniarzy, innego personelu czy też osób bliskich. Więcej tutaj.
Nie tylko w ośrodkach rehabilitacyjnych – gdzie stosuje się podnośniki?
Elektryczny podnośnik do transportu pacjentów najczęściej znajduje zastosowanie w ośrodkach rehabilitacji, na salach szpitalnych czy też w hospicjach. Jeżeli sami opiekujemy się osobą o ograniczonej mobilności, mniejszy model możemy zakupić także do domu, choć zwykle wiąże się to z dużym wydatkiem. Większy automatyczny podnośnik zwykle ma formę ramienia z dwoma podwieszonymi pasami materiału, na których możemy bezpiecznie umieścić pacjenta. Mniejsze modele często przyjmują formę ruchomego krzesełka.
Podnośniki dla osób niepełnosprawnych – jak wybrać najlepszą opcję?
Podnośniki dla niepełnosprawnych najważniejsze zadanie spełniają we wszystkich placówkach, które zajmują się leczeniem lub ułatwianiem funkcjonowania osobom o ograniczonej mobilności. Jeżeli wybieramy model do takiej placówki, musi być on możliwie jak najbardziej uniwersalny. Powinien umożliwiać transport pacjentów o różnej budowie oraz masie ciała. W przypadku zakupu indywidualnego skupmy się przede wszystkim na tym, aby dopasować maszynę do potrzeb bliskiej nam osoby, która ma z niej docelowo korzystać. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: www.prolifter.pl.